S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Piedzīvojumi un stāsti 

Motociklu vasara 2001

Jau pagājis laiks, un laiks sākt rakstīt par saviem vasaras piedzīvojumiem.

Nu ko es varu teikt? Visa vasara man pagāja braucot ar motociklu. Sezonas laikā paspēju nomainīt trīs motociklus, tādā veidā demonstrējot sev un citiem savu straujo saslimšanu ar motokaiti. Sākumam ir jāpasaka, ka Motociklisti (pārdomas par motociklistiem ir šeit) ir gandrīz vai specifiska nācija nācijā, tie ir cilvēki ar kaisli uz vēju, ātrumu un mazliet arī uz vientulīgu saplūšanu ar dabu. Tie ir dažādu firmu vadītāji un menedžeri tie ir vienkārši studenti, strādnieki, motomeistari, mākslinieki u.c. Nevar atrast neko kas varētu viņus patiesi aprakstīt, jo TAS kas viņi ir, ir jāizjūt pašiem. Vienu gan varu teikt, ka stereotipu par Baikeriem, un Rokeriem ir daudz un reti kurš atbilst patiesībai. Lielāko tiesu Motociklisti tiek asociēti ar bandītiskiem tipiņiem, kas nav sevišķi saskaņā ar likumiem un valsti, bet tā nu tas nav. Starp motociklistiem tāpat kā visā sabiedrībā ir arī negatīvi cilvēki, bet tas nenozīmē ka visi mēs esam ļauni. Lielākai daļai no mums nesaskaņas ar valsti un tās likumiem ir tikai pārsniegta ātruma vai neuzvilktas ķiveres izskatā. Patiesībā man jāizsaka dziļa pateicība Ceļu Policijai (pārdomas par "CPšnikiem" ir šeit), jo viņa ir maksimāli toleranta un saprotoša pret motociklu tautu. Varu zvērēt pie sava motocikla priekšējās bremzes (tas varētu būt briesmīgākais no zvērestiem), ka mēs arī cenšamies lieki nepārkāpt noteikumus, un savā vairākumā necienām tos, kas brauc dzērumā pie stūres. Tas būtu ievads, bet tagad sākšu par to kas notikās vasaras laikā.

2001 gada pavasaris man sākās ar Maijā organizēto Sezonas atklāšanu Biķernieku sporta bāzē. Kur es pirmo reizi redzēju tik daudz motociklu vienkopus pats savām acīm. Es ierados ar savu pirmo motociklu HONDA CB500, iebraucu laukumā un tā kā nebiju kāda grupējuma loceklis, tad klusītēm klīdu pa teritoriju skatoties uz dažādajiem motocikliem un to saimniekiem. Baikeru salidojumi tas ir kaut kas neaprakstāms. Tas kas nekad tādos nav bijis nesapratīs to gaisotni kas piepildīta motoru rēkoņas, varētu pat teikt dārdoņas un benzīna izplūdes aromātu. Tajā brīdī mani pārņēma lepnums, ka esmu šīs Baikeru saimes loceklis. Tādos brīžos neviļus roka pagriež gāzes sviru, lai tu pats un citi dzirdētu tava divriteņu drauga balsi. Prom es devos ātri, jo nepazinu pārāk daudz motociklistu. Bet pirmais iespaids bija graujošs. Cilvēki (arī sievietes) jauni un veci, bija savākušies, lai kopā svinētu vasaras un motosezonas sākšanos. Notika visādas atrakcijas un izrādījās ka Baikeri nebūt nav tik drūmi un naidīgi ļautiņi kā es biju par viņiem domājis. Daudzi labprāt ļāvās sarunām un visai viesmīlīgi cienāja ar to, kas nu viņiem bija pa kabatai un klāt. Ja man nebūtu bail piedzerties, tad laikam es ātri vien tiktu viesmīlīgi pieliets, un kā dulla muša riņķotu pa biķernieku sporta bāzi.

Pēc kāda laika mans paziņa no baikeru aprindām mani uzaicināja uz krodziņu, kas Tallinas ielā, un iepazīstināja ar turienes publiku. Patiesi jautri un prātīgi ļautiņi, kas laipni pieņēma mani savā bariņā. Man uzreiz iepatikās turienes atmosfēra, kas bija mierīga, un nepiespiesta. Svarīgi man šķita tas ka baikeriem nav nozīmes, kas tu esi “civilajā” dzīvē. Tur pie viņiem tu esi savējais, un neviens necenšas no tevis izsist kādu labumu tādēļ, ka tu esi vienas vai otras vietas darbinieks, kas varētu izdarīt viņam ko labu. Tā iesākās mana vasara, kas strauji paskrēja man garām kā vēja nesta lapa. Paspēju jau jūnijā nomainīt motociklu un pārsēsties uz jaudīgāku/nopietnāku verķi Suzuki SV650. Iepazinos ar daudziem cilvēkiem, kopā atpūtos un sevišķi man patika krodziņā paņemt kādu Lāčplēša alu un pamētāt šautriņas. Interesanti bija kā svešiniekam noraudzīties uz viņu attieksmi pret citādi domājošajiem (kājām gājējiem, Automobīlistiem), kas bija izcili labvēlīga. Neesmu vēl ne reizi redzējis ka veči krodziņā kasītos ar kādu, laikam jau tāpēc ka vējš, un ātrums nodzen tev to agresīvo noskaņojumu un tu kļūsti mierīgs, pat pēc pāris minūšu brauciena. Man brauciens ar motociklu ir kā meditācija, jo tajā brīdī man nav prātā nekas cits kā tikai braukšanas/baudīšanas process. Noskaidrojās ka es parasti atpūtos kopā ar puišiem no Motociklistu kopas Demoni, kas galīgi neatbilda savam draudīgajam nosaukumam. Daudz interesantu un jauku brīžu pavadīju es kopā ar Dēmoniem. Tusiņi, un vienkārši atpūtas brīži bija man kā skābeklis slāpstošam cilvēkam. Vēl viens nelāgs stereotips ir uzskats, ka meitenes kas apgrozās šajās aprindās ir vieglas uzvedības. Ne vairāk kā jebkurā krodziņā vai sabiedrībā, un iespējams ka šeit tās meitenes ir daudz attīstītākas par savām vienaudzēm, jo zina ko vēlas un zina kā to panākt. Pats es iepazinos ar superīgām meitenēm un jaukiem sievišķiem, protams netiku cauri bez nelielām dēkām. Bet dēkām labā nozīmē, nevis seksuāliem piedzīvojumiem. Bija arī nelieli nepatīkami piedzīvojumi, bet laimīgā kārtā paliku dzīvs un vesels. Tādas lietas notikās ar mani.

Oktobra otrās nedēļas beigās notika sezonas slēgšanas pasākums (bildes ir šeit), kura laikā 74 motocikli devās pa piemiņas vietām. Tas bija no vienas puses fantastisks kopā būšanas/braukšanas pasākums, un no otras cieņas parādīšana kritušajiem biedriem, kā arī atgādinājums mums visiem, ka neesam nemirstīgi un nevajag riskēt. Šajā sezonā Nāves izkapts bija saudzējusi mūsu rindas un tas ir iemesls kārtējo reizi kļūt nopietnākiem un uzmanīgākiem. Šajā pasākumā es jau biju ar savu jauno motociklu SUZUKI GSX 1200. tā lūk es vienas vasaras laikā iepazinu daudz cilvēku, nomainīju trīs Motociklus un iespējams ka paspēju mazliet iemīlēties.

Nobeigumā gribu teikt:

Meitenes un Puiši!

Nevajag par dzīvi spriest pēc redzētā zilajos ekrānos, nevajag dzīvot stereotipu pasaulē. Motociklisti ir tādi paši cilvēki kā mēs visi, tikai ar vēju matos, un dažu sirmumu matu ērkuļos. Viņi māk labi atpūsties. Māk dzīvi nodzīvot kā brīvi mustangi, bez robežām un tuvu dabas mātes sirdij.

Ja arī cilvēks tika radīts rāpot, Ja arī cilvēks nevar lidot, Cilvēks var dzīvot dzīvi brīvi kā vējš un traukties ar savu divriteņu draugu pretī savam liktenim. Izdzīvojiet dzīvi tā it kā tā rīt aprausies un no sirds iesaku iepazīstieties ar kādu duci Baikeru pirms tos apzīmogot ar kādu savu viedokli.

Gribu izteikt pateicību firmām "AUTOFAVORĪTS" ,"A/S Balta" un "MBlīzings", pateicoties kurām šī vasara man bija vēja pilna un asu izjūtu caurausta.

Iesūtīja RED

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !