S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Noderīgas idejas 
Moča īpašniekam moci atņemt nevar ! (jeb teikuma galā- “?”)

Neesmu jurists, bet sekojošie gadījumu apraksti liek domāt, ka atņemt braucamo policists nedrīkst.

Gadījums Nr.1
Avārija. Es ietriecos sānā autiņam, mocim purns “drebezgās“, bet stumt var. Mani savāc ātrie, menti grib savākt moci, es neļauju, saku, draugs savāks (viņš tur pat arī jau ir atbraucis). Mani aizved. Slimnīcā safotogrāfē, secina, ka zilumi un nobrāzumi, nekas vairāk. Draugs atbrauc aizvest uz māju un saka - menti moci savāca, teica, ka nevarot atstāt.

Otrā dienā devos uz Klijānu ielu skaidrot, kā dabūt moci ārā no stāvvietas, jo tur ščotčiks iet. Nu, vīrs saka, ka no manis tik un tik naudiņas par evakuatoru, tik un tik naudiņas par stāvēšanu. Es viņam saku: “Nekā nebija. Mocis ir mans, es biju pret buksēšanu, kas arī tika PROTOKOLĀ IERAKSTĪTS.” “Ok,” vīrs saka, ka viņš šos jautājumus nevarot izlemt un nosūta mani pie priekšnieka. Priekšnieks vēlreiz pārlasa visu, saka, jā, tiešām, privātīpašums mums svēts un uzraksta man lapiņu, sak’, ja šodien savācu, tad tas neko nemaksā. Protams, man divreiz tas nebija jāsaka.

Gadījums Nr.2
Braucot gar zinātņu akadēmiju uz krasta ielu mani stādina policists. Es viņu pamanu gan, bet pēdējā mirklī. Kamēr minstinos, ko darīt, esmu jau šim garām un pie krasta ielas taisni deg zaļais. Padomāju, nu, vilks ar tevi, braukšu tālāk. Pēkšņi man blakus PIPI. Izrādās, ka tur pat netālu ganījies vēl viens ments ar moci. Nu, esmu apzinīgs pilsonis, stājos nu malā. Ments man ar uzbraucienu – sak’, redzi mūsejo ar rolleri, tad nestājies? Es šim saku, ka neredzēju, kas bija ļoti tuvu patiesībai. Nu, prasa man dokumentus. Bet ar dokumentiem man probza - man tiesību nav un nav bijis. Viss pārējais protams ir, gan apdrošināšana, gan tehniskā apskate. Mocis arī mans. Protams, vīrs saka, ka nu es esot iekritis un moci esot jābuksē uz stāvvietu. Es saku, ka man jau vienreiz atdeva. Viņš pa rāciju parunājies piesauc papildspēkus, jo es iestājies pozā - moci nedošu, jums nav tiesību man to atņemt. Piebrauc vēl trīs menti ar močiem un arī tas rollerists pieripina (skats no malas labs :o) Nu tātad, tā un tā, ja nedosi atslēgu, vedīsim ar evakuatoru, pašam būs dārgāk. Ja nedosi, atņemsim ar varu. Pret šādiem argumentiem nav ko iebilst. Atdevu atslēgu un skaisti aizpildīju protokolu, kur visu minēju - ka nevēlos atdot motociklu, jo viņš tur pat kur es atrados var stāvēt un tik pat labi es to varu stumt kur vien gribu, jo stumjot motociklu es esmu gājējs. Šķīrāmies. Menti aizbrauca ar manu moci, es ar kājām soļoju uz mājām.

Otrā dienā es atkal klāt Klijānu ielā. Tā un tā, atņēma maitas un neatdeva. Mana moča dokumenti bija NOLIKTI ATSEVIŠĶI no kopējās kaudzes. Vīrs jau uzreiz sāk runāt, ka viņiem privātīpašums esot svēts, u.t.t., ka policists esot pārkāpis savas dienesta pilnvaras atsavinādams man manu personīgo mantu. Mani atkal norīko pie priekšnieka, kurš uzliek rezolūciju uz lapiņas un moci man atkal atdod bez maksas.

Kopš gadījuma Nr.2 visi menti ar močiem mani kā raibu suni pazīst, jo zina, ka man tiesību nav. Kaut gan, visu cieņu, turpmāk tikai krata pirsktu un apjautājas, kad tiesības likšu.

Cik uzzināju, par to pilnvaru pārkāpšanu draud nopietns rājiens, jo ja salasās trīs tādi iesniegumi (kuru es neuzrakstīju, bet varēju), tad mentu var arī atlaist no darba.

Juridisko pusi tam es precīzi nezinu, bet RODAS IESPAIDS, KA ĪPAŠNIEKAM ATŅEMT MOCI VAI AUTO NEVAR. Likums skan par transportlīdzekļa atņemšanu VADĪTAJAM, par ko ir jāinformē ĪPAŠNIEKS. Ja es esmu īpašnieks, man atņemt nevar?

Guntars,
Pagaidām Suzuki Bandit 400VS
Iespējams Suzuki SV 650

SPIDER piebilde: Izraksts no LATVIJAS ADMINISTRATĪVO PĀRKĀPUMU KODEKSA, 257 PANTS.
“Ja transportlīdzeklis tiek vadīts alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā vai bez vadīšanas tiesībām vai ja transportlīdzekļa piederību nav iespējams noskaidrot, kā arī transportlīdzekļa sastāva pieļaujamās faktiskās masas vai ass slodzes pārsniegšanas gadījumā bez noteiktā kārtībā izsniegtas atļaujas, transportlīdzekli var novietot speciālā maksas stāvvietā. Amatpersona, kas veikusi pasākumus transportlīdzekļa novietošanai speciālajā maksas stāvvietā, par to nekavējoties paziņo Valsts policijas teritoriālajai dežūrdaļai (dežurantam pēc transportlīdzekļa atrašanas vietas), kā arī divdesmit četru stundu laikā nosūta paziņojumu personai, uz kuras vārda attiecīgais transportlīdzeklis reģistrēts, par tā novietošanu speciālajā maksas stāvvietā.

Ja transportlīdzekļa vadītājs atrodas alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā vai viņam nav vadītāja apliecības, transportlīdzeklis uz maksas stāvvietu nav jāpārvieto, ja konkrētā transportlīdzekļa pasažierim ir attiecīgās kategorijas vadītāja apliecība un transportlīdzekļa īpašnieks pilnvaro pasažieri tālāk vadīt šo transportlīdzekli. Minētais fakts tiek rakstveidā fiksēts administratīvajā protokolā.”

Kā redzams no šī panta teksta, transporta līdzekli VAR novietot speciālajā maksas stāvvietā, nevis viņš tur ir obligāti jānovieto. Respektīvi, ja es iebilstu transportlīdzekļa novietošanai speciālajā maksas stāvvietā, tad man to neviens nevar liegt. Ja es gribu lai transportlīdzeklis tiktu atstāts turpat (ja CSN to atļauj) vai tuvākajā stāvvietā, man to neviens nevar aizliegt. Tāpat man neviens nevar aizliegt motociklu stumt tālāk. Es ar viņu nebraucu, bet stumju. Īsumā tas arī viss.”

Par šo pašu tēmu var lasīt arī šajā rakstā.

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !