S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Piedzīvojumi un stāsti 
Atskats uz VBO rīkoto pasākumu Ķegumā (2002.08.09 - 2002.08.11)

Kā vienmēr- bildes ir palielināmas.

Uhh.... vasara sāk beigties un drīz jau varēs veikt atskatu uz visiem pasākumiem un notikumiem, kas norisinājās šajā (man beidzot reālā, nevis moča remontēšanas) sezonā. SUPERBIKE.lv nenogurdināmais menestrellis Guntars jau ir apkopojis 21 stāstu (pirmo varat izlasīt šeit un otro šeit), savukārt es vēlējos aprakstīt Ķeguma pasākumā redzēto. Piebildīšu jau sākumā- motosaiets man ļoti patika un ceru ka mans vēstījums kādam liks padomāt par nākoā VBO rīkotā pasākuma OBLIGĀTU apmeklējumu. :)

Pasākums notika netālu no Ķeguma, kempingā “Puduri”. Viesiem bija atvēlēta telšu vieta, tika apzīmeti iebraukšanas ceļi un izveidotas ātruma ierobežojošas zīmes. Kārtību uzraudzīja paši VBO biedri. Man gadījās redzēt, ka šāda ‘apsardze’ ir diezgan efektīga- viena ‘keksa’ sejas izteiksmes mainījas uz “nesities pa lūpām, es flautu spēlēju” grimasi, kad pēc kārtīgas pagāzēšanas ar moci 10 km/h zonā, pie viņa pienāca VBO pārstāvji un ‘palūdza’ tā vairs nedarīt. Kopumā atmosfēra bija ļoti mierīga un pat draudzīga- daudzu klubu pārstāvji bija atbraukuši ar savām ģimēnēm (ieskaitot bērnus) un atpūtās pie ‘puduros’ saceltām teltīm, vai kopā ar citiem pie estrādes.

Pasākumā bija 2 bāri, kas tika galā ar saviem pienākumiem- pārdot ‘šķidros jautrības stimulantus’ bez lielām rindām. Cenas ļoti demokrātiskas un tādēļ, skatoties uz tām, man radās neizpratne- vai cena apzīme 50g vai 100g dzēriena. Izrādās, ka tomēr 100, kas nevarēja neiepriecināt. Kā jau parasti tādos pasākumos, bija daudz ‘kritušo’ un no rīta par to liecināja aprautās sarkanbaltās brīdinājuma lentas.

Parasti pirmā diena tiek uzskatīta par ierašanās jeb ierīkošanās dienu un tajā viesus izklaidēja gan Opus Pro, gan Karakums. Saslejot teltis, novietojot močus, tika izdzerts daudz un nākošās dienas atrakciju balvas (alus) daudziem noderēja galvassāpju novēršanai. Otrās dienas atrakcijas lika atbraucējiem piecelt savas miesas no aicinošās zālītes, atlikt ēšanu/dzeršanu/nekā nedarīšanu/sauļošanos un mazliet izkustināt savas miesas (kaut vai tikai aplaudējot). Sacensībās bija tradicionālās kategorijas- desu košana un alus dzeršana (braucot ar moci), kā arī šis tas neredzēts. Piemēram, bija “olu mešana”- divi cilvēki, stāvot viens otram pretī mētā olu, nepārtraukti palielinot attālumu starp sevi, līdz uzvar tas, kas pēdējais meta olu un tā nesaplīsa. Vēl bija govs acu spļaušana uz tālumu (indiešu tradicionālā spēle)- jāpaņem mutē acs un tā jaspļauj. Tas, kas aizspļāvis tālāk ir uzvarētājs.

Lielāko jautrību radīja sacensības ‘motoķerras’ stumšanā. Īsumā: viens dalībnieks iesēžas “motoķerrā” (stumjams agregāts ar piemetinātiem motoaksesuāriem) un viņa partneris to stumj, apbraucot šķēršļus. Sacensības notika starp 2 pāriem un liela daļa no dalībniekiem, pārvērtējot savas koordinācijas spējas, radīja jautrību skatītājos. Jauks bija skats, kad 2 meitenītes apdzina otru pāri- noaugušus večus un dabūja balvu (alu). Īstu vīru vēlmi iegūt savā īpašumā alu “na haļavu” varēja pārbaudīt sacensībās “skriešana pēc alus, iesienoties bremzējošās gumijās”. Arī es tur piedalījos un nopelnīju 3 bundžas, bet diemžēl atsprāga piestiprinātā gumija (labi, ka pašam tā netrāpīja), kā rezultātā bija jāpārtrauc cīņa.

Pēc sacensībām turpinājās dzīvā mūzika Karakuma izpildījumā. Vēlāk vakarā sekoja apsolītais striptīzs, kas atmodināja pat visnogurušāko viesi. Striptīza izpildītājas droši iesaistīja publiku savos priekšnesumos, kas radīja lielu jautrību. Pēc striptīza (it kā) bija salūts, bet daudzi to nebija redzējuši, neveiksmīgi izvēlētas šaušanas vietas dēļ. Arī nākošajā dienā spīdēja saule un izguļot saulītē naktī neizgulēto, izpeldoties un savācot mantas, lielākā VBO rīkotā pasākuma viesi apmierināti sāka posties mājup.

Kopsavilkums:

  • Nav zināms precīzs motociklistu skaits (prasiet VBO pārstāvjiem), bet ‘uz aci’ to varētu būt ap 400. Tika redzēti lietuvas, igaunijas, zviedrijas u.c. valstu numuri.
  • Visas trīs dienas laiks bija perfekts- spoža saule, silts ūdens Daugavā un maigs vējiņš no upes puses.
  • Pasākums bija ļoti “mierīgs”, pateicoties labajai organizētībai un pārdomātai atrakciju programmai. Liekas, ka par šo braucienu man paliks vislabākās atmiņas.

Autors- Beaviz

<-atpakaï

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !