S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Piedzīvojumi un stāsti 
Ideja nopirkt moci- tikai sākums jaunai dzīvei.

Vispirms bija ideja. Sākumā pat diezgan nekaitīga: „Gribu mācīties braukt ar moci.” Vienkāršs mērķītis, par kādu jūs esat domājuši jau ilgi, un beidzot jums ir atbilstošs ģimenes un finansiālais stāvoklis, lai to varētu realizēt. Tipiski – ģimene un draugi ir pret, bet jūs nolemjat dabūt moci par jebkuru cenu. Pareizi darīts! Jūs nopērkat nelielu mocīti un pierakstāties drošas braukšanas kursos (Motorcycle Safety Foundation - MSF). Pēc kursiem jūs saprotat, ka jums tiešām ļoti patīk braukt ar motociklu, rezultātā treniņi tiek turpināti kopā ar labu draugu, kam ir ilgu gadu moto braukšanas pieredze un pabeigti vairāki MSF kursi. Un tad vienu rītu pamostoties tu saproti, ka tevi ir sakodis šausmīgi indīgais motocikletisma vīruss un- izārstēšanās vairs nav iespējama!

Pēc gada tavs mocītis jau ir par mazu un tu nopērc lielāku. Tad pēc kāda pusgada tu nolem doties kādā lielākā ceļojumā cauri pāris valstīm. Tev rodas nepieciešamība kaut kur iegūt diezgan nopietnu naudu jaunam motociklam. Un tikai tagad tu saproti, kā tā ideja par braukāšanos ar moci ir spējusi ietekmēt nozīmīgu (Latvijā lasīt „lielāko” – tulkotāja piezīme) daļu tava tagadējā personīgā budžeta.

Jauns tūrisma motocikls draud ipatukšot tavu maciņu par kādiem 10 000 – 20 000 Ls.. Loģika jau sen ir izlēkusi laukā pa logu un tiek meklēti visi iespējamie veidi, kā veikt pirkumu (Ai! kā es Tevi saprotu, Sivi – tulkotāja piezīme). Protams, ka noteikti ir jāatjaunina garderobe– jānoskata jauna ķivere, jauni zābaki, cimdi, ziemas cimdi, balaclava (galvas apsējs – tulkotāja piezīmes), kakla vējsargs, veste, ādas jaka ar aizsargiem un ventilāciju, kostīms braukšanai ziemā (aukstā laikā), speciāla apakšveļa, apsildāma veste, speciālas zeķes, ādas micītes, daudzas „bītlenes”….utt. utjp. Tad vēl vienam paziņam ir ādas kombinezons, kas, iespējams, jau ir nolūkots kā nākošais pirkums…

Tiklīdz tu sāc braukt ar savu jauno moci, rodas sajūta, ka viņam kaut kā trūkst. Tas plastmasas gabals kaut kur pie motora izskatās briesmīgi. Tu skrien uz veikalu un iegādājies tādu pašu, tikai hromētu. Ejot ārā no veikala, tu pēkšņi ieraugi cita klienta moci, kas izskatās gandrīz kā tavējais, tikai tam ir bagāžnieki un kas tās par īpatnējām lampiņām šim tur visās malās? Tev tādu nav! Tu apcērties un skrien atpakaļ pie kases – tagad arī tev ir tādas mantas! Nekādu problēmu. Viss kas nepieciešams – tikai nauda. Nu, vai tu jau sāc saprast? Tavs mocis pamazām kļūst par bedri, kurā pazūd nauda!

Tas ir tikai sākums. Tu braukājies ar moci, redzi, kā citi braucēji visādos brīnišķīgos un dārgos veidos ir uzlabojuši savus motociklus. Tu pēkšņi sāc justies kā magnēts, kas tiecas pie visādiem tjūnētājiem, kas sola labāku uzrāvienu, lielāku jaudu vai labāku amortizāciju, ja vien iegādāsies viņu produkciju. Izrādās, ka standarta sēdeklis ir kaut kāds neērts, tā ka pienākas izvēlēties no sešu dažādu citu piegādātāju sēdekļiem. Ir arī pieaugusi līdzi vadājamo mantu kaudze, tā ka tu sāc mest kāru skatienu uz piekabīti! Nauda vienkārši lido prom!

Un tad pēkšņi kādu rītu atnāk sieva un saka: „Dārgais, es arī gribu sev moci!” Jā, kas varēja iedomāties tādas šausmas, kad tu tikai sāki piepildīt savu sapni par braukšanu ar motociklu. Tavu bērnu potenciālais mantojums ātri sarūk. Bet – kauliņi ir mesti. Tava dzīve, kāda tā bija agrāk nu ir beigusies.

Visinteresantākais ir tas, ka tu zini, ka dzīve ir mainījusies uz labo pusi. Tu esi bijis vietās, kur citādi nekad nebūtu pabijis. Tu esi sastapis cilvēkus, kurus nekad nebūtu sastapis, un jaukākie mirkļi mūžā tev saistās ar motociklu.

Tagad jūs abi kopā ar sievu esat uz šī svētītā motociklistu celiņa. Jā – nopirkt moci ir tikai sākums un tu vairs nekad nebūsi tāds kā iepriekš.

Tulkoja- Ošš

<-atpakaï

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !