S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Piedzīvojumi un stāsti 
"Esmu Maugle", jeb sievietes pārdomas par rokeriem un viņu paražām

Sākšu ar morāli: rokeru sievietes, tai mirklī, kad sēžaties uz motocikla, nekavējoties atmetiet savu gādību un rūpes, jo tas jums var draudēt ar nopietnām nepatikšanām – visneiedomājamākā veida preteklībām, par kurām jums nebūs neviena, ko vainot. Līdzko esat tikušas uz moča, kļūstiet ārkārtīgi uzmanīgas un savaldīgas!

Rokeris, kurš nolēma, ka turpmāk būšu Maugle, acīmredzot vadījās pēc anekdotes, kas skan šādi (RUS):

Маугли спрашивает своего наставника-медведя (по такой жаре мне уже не вспомнить имена всех персонажей, уж простите):
- Скажи, а может ли удав достать вон тот кокос на верхушке пальмы?
- Нет, Маугли, он не сможет его достать…
- А бандерлоги могут достать тот самый верхний кокос, видишь, тот маленький?
- Нет, Маугли, думаю, это невозможно….
- А вот скажи мне, пантера такая сильная и умная, она-то наверняка может?
- Нет, Маугли, она тоже не сможет достать этот кокос…

Tādā garā turpinās “aptauja” par visām iespējamām dzīvajām džungļu radībām. Saruna beidzas šādi:

- А вот, как ты думаешь, сможет ли Маугли достать кокос на верхушке пальмы?
- Ты, Маугли, сможешь достать кого угодно….

Lūk, vēl viena anekdote. Par to, kā Mauglis mežā atrada lielu bedri, kurā bija ievēlies zilonis. Mauglis nespēja palīdzēt zilonim, taču aizbēra bedri ar visu ziloni...lai citi ziloņi tajā neiekrīt...

Šie ir tikai divi pieņēmumi par to, kā varēja rasties mans niks. Uzsveru: tikai divi.

Šim dziļdomīgajam ievadam sekos es teiktu, ļoti pamācoša pieredze, kuras rezultātā es beidzot sapratu, ka vārds (vai šai gadījumā niks) šādā vai tādā veidā uzliek zīmogu cilvēka liktenim.

Pēc tam, kad mans niks tika “palaists tautās”, sagadījās tā, ka tika rīkots kolektīvs izbrauciens zaļumos Kijevas virzienā ar visiem šādiem izbraucieniem raksturīgajiem jaukumiem. Viss bija brīnišķīgi, ja neņem vērā to, ka ķivere man bija mazliet par lielu un tāpēc braucot es varēju saredzēt ne visai daudz: vienīgi motocikla stūri, Viņa rokas uz stūres un skrejošu asfaltu...Kopumā tas arī bija viss. Ja sagribējās redzēt kaut ko vairāk, nācās samērā pamatīgi ieraut galvu starp pleciem, tad varēja redzēt dažus priekšā braucošos motociklistus un atsevišķus ceļa rādītājus. Par to gan man nācās priecāties nedaudz vēlāk.

Mežā bija baigi labi. Ogu arī bija papilnam, tikai pašiem lasīt bija slinkums. Taču bija vesels lērums svaiga gaisa. Pie tam, turpat atradās arī pietiekams daudzums dzinēju gadījumā, ja kāds pie svaiga gaisa nepieradis organisms paģībtu: nabaga attiecīgo urbanizācijas produktu varētu bez problēmām reanimēt, noguldot šo pie izputēja. Galu galā, meža jaukumus izturējām. Lēnā garā sākām taisīties mājās...

Ķiveri es aizpogāju pati, pēc iespējas drošāk....Pat bija mazliet sāpīgi.

Jau pašā pirmajā krustojumā notika sīka ķibele, par ko es nemaz neuztraucos, taču par ko uztraucās pārējie: paskrējām garām nenogriezdamies vajadzīgajā virzienā.

Protams, ka pareizās, normālās meitenes palika savās vietās. Es laikam pie viņām nepiederu.

Es norausos (pie tam, kā izrādījās pietiekami veikli un nemanāmi) no motocikla. Nolēmu, ka tā Viņam būs vieglāk apgriezties...Paskaidroju: Viņa motocikls man vēl aizvien atgādina kosmisko staciju. Man vēl aizvien liekas, ka mani 55 kg ļoti apgrūtina jebkādus Viņam veicamos manevrus ar motociklu. Ko padarīsi, ja es vēl aizvien neesmu tikusi vaļā no ilūzijas, ka rokeri ir tikpat vārgi kā pārējie vīrieši. Bet velti. Viņi ir tik stipri, ka izrādījās, ka pilnībā spējīgi nepamanīt manu cienījamo klātbūtni uz motocikla. Vai arī manu cienījamo prombūtni? Nemāku spriest. Jebkurā gadījumā, es paliku uz lauku ceļa, pateicoties savai neizmērojamai gādībai un rūpēm. Kādas trīsdesmit sekundes es naivi cerēju, ka Viņš tūlīt apstāsies un saskaņā ar rituāliem, bez maz vai ar savām rokām uzsēdinās mani uz man likumīgi pienākošā sēdekļa aiz Viņa muguras.

Nekas tamlīdzīgs nenotika.

Ticiet vai neticiet: tagad es ar pilnu pārliecību un lietpratēja pieredzi varu apstiprināt, ka rokeriem piemīt pārsteidzoša, mūsu vēl tik nesenajai postpadmju kolektīvisma sabiedrībai neraksturīgā privātuma sajūta. Ok, droši vien jau kāds pamanīja, bet acīmredzot nolēma – nu un kas, varbūt, ka šī kaut kur tepat dzīvo. Prom no jebkādas apdzīvotas vietas. Kā nekā, Maugle taču. Galu galā, varbūt cilvēki tā vienojušies – viens brauc tālāk, bet otrs nez kāpēc paliek. Nekas nav cēlāk, kā ievietot Maugli viņa (šai gadījumā viņas) dabiskajā vidē, tas ir, ievest dziļi mežā. Kurš no kurienes nācis, tam arī turp jāaiziet, tā teikt. Vispār, kā noskaidrojās vēlāk, daži tomēr bija pamanījuši “cīņasbiedra” biedrenes zaudējumu, taču, es tagad varu spītīgi apgalvot, ka rokera privātuma izjūta ir nesalīdzināmi augstāka nekā mūsu postpadomju zemes sīkajam ierindas nodokļu maksātājam. Par secinājumiem lieku galvu ķīlā! Pakasījuši ķiveres, viņi aiznesās tālāk.

Es paliku. Tur, uz lauku ceļa. Savus divdesmit kilometrus no Kijevas. Koferī aizbrauca mana somiņa ar naudu, dzīvokļa atslēgām un dažādiem sīkumiem cigarešu un šķiltavu veidā. Tas atgādināja man vienu no tiem sapņiem, kuri laiku pa laikam rādās ikvienam: pilnīga neizpratne, nepazīstama, neko neatgādinoša vieta, pilnīgs jebkādu sakaru vakuums ar realitāti, drūmākā bezcerība. Un vajadzība kaut ko iesākt.

Sākumā bija tā – nekā. Pēc tam kļuva baisi: gandrīz uzreiz pēc notikušā, neatstājot nekādas cerības apjēgt notikušo, no krūmiem izlēca labi barots un diezgan agresīvs rotveilers. Viņš slinki ierējās, atrazdamies otrā grāvja pusē. Zvērs plosījās ap nolupušu zilas krāsas sarga būdu, un sākumā man likās, ka viņš ir piesiets. Bet man tikai tā likās. Tāpēc ka zvērs sāka man tuvoties, sagādājot man pat visnežēlīgākajos sapņos neredzētas sajūtas. Es norobežojos no viņa ar ķiveri, kas šai brīdī bija mans vienīgais īpašums un aizsargierocis, un neizdomāju neko labāku, kā aizvērt acis un klusi čukstēt: mīļo sunīt, nevajag man kost, es esmu laba meitene, mani vienkārši šeit ir piemirsuši, mīļo sunīt...(Tu pēc tam teici, ka labāk sunim acīs neskatīties. Kādas tur acis! Es izlikos par cilvēku, kuram nav ne acu, ne roku, ne kāju, vispār nav nekā!). Suņa saimnieks bija pamatīgi ierāvis vīriešu dzimtes eksemplārs, kas tikai ar grūtībām spēja savaldīt savu mīluli. Sen nebiju redzējusi Staļina portretu. Un Ļeņina arī, pie tam vēl uztetovētu uz miesas.

Mani dīvainā kārtā nesaplosīja.

Devos tālāk un ļoti cerēju, ka, gadījumā, ja tas ir joks, tad katrs joks agri vai vēlu beidzas, un pēc tam var smieties. Visi. Un tas, kuru izjokoja, arī. Vēl es cerēju, ka Viņš nav spējīgs TĀ izjokot mani, jo kaut kad (labāk, pēc iespējas drīzāk) taču pamanīs, ka manis nav. Un atgriezīsies. Turklāt man bija ļoti karsti, tā kā uz moča labāk braukt ir ar biksēm. Nu lūk, tās man arī bija mugurā. Šitādā karstumā. Piedevām vientuļa dāmīte uz patukša lauku ceļa neapšaubāmi piesaista atsevišķu autobraucēju uzmanību (cik banāli salīdzinājumā ar rokeriem! Braukt un neko nepazaudēt). Īpaši pateicoties ķiverei, ko es, neskatoties uz visu, uzticīgi vazāju sev līdzi (kā nekā – vienīgā saikne ar realitāti). No aizmugures es droši vien arī izskatījos visai interesanti, tāpēc daži taurēja. Bet no priekšpuses...Mati gaisā, sarkana kā vārīts vēzis, pustruls skatiens...Pārliecinošais vairākums šoferu uzskatīja par vajadzīgu piedot gāzi un pēc iespējas veiklāk aiznesties garām.

Pat tad, kad es iedomājos variantu par mašīnas nostopēšanu (un tā, neskatoties uz visu, tomēr apstājas), tad uzreiz iedomājos arī tik stulbu situāciju, ka es tūlīt pat piespiedu sevi nedomāt par to. Kā lai ieskaidro normālam cilvēkam, ka tu pilnā ātrumā braucot esi atpalikusi no rokeru bara un pie tam vēl tādā veidā, ka neviens nepamanīja vai nepievērsa uzmanību?...Variantu par mašīnas stopēšanu es nolēmu atstāt rezervē ārkārtas gadījumam.

Ar laiku (laiks čakli ritēja uz priekšu, bet neviens tā arī neatgriezās) man kļuva skaidrs, ka mana prombūtne tiks apspriesta droši vien kaut kur Kijevā benzīntankā vai pirmā kolektīvā pitstopa laikā, tāpēc cerēt uz drīzu atgriešanos nebūtu prātīgi. Kaut kādā mērā es pat par to priecājos (lai cik idiotiski tas neizklausītos), jo tas man deva iespēju atdzesēt sakarsušo prātu un emocijas, kuru izvirdumam varētu būt neparedzamas sekas, un atgriezties atpakaļ barā daudz maz normālā stāvoklī, neizgāžot veselu gūzmu necenzētu izteicienu un nepasūtot Viņu (Viņu!) pie visiem nelabajiem...nesākt bimbāt visu acu priekšā u.t.t.

Atgriešanās brīdī es biju spējīga apslāpēt sava sakarsušā organisma izvirdumus. Un par to līdz pat šim brīdim sevi ļoti cienu.

Ļoti cienījamie rokeri, ja arī jums un jūsu sievieti gadās kaut kas līdzīgs, silti iesaku atgriezties vai nu tūlīt (30 sekunžu laikā), vai atgriezties kā minimums ne ātrāk par pusstundu. Lai beibe atdziest. Pat tad, ja ir izcils karstums.

Es noslāju diezgan daudz. Pēc manis atgriezās.

Taču ne Viņš. Kas arī bija ļoti prātīgi attiecībā uz mani un vairāk nekā humāni attiecībā uz viņu (varbūt arī otrādi). Tā bija vēl viena iespēja likvidēt emociju stihijas sekas mauglenes dvēseles džungļos. Rokeri tomēr prot draudzēties.

Es vēl labu laiciņu nespēju sakarīgi runāt. Kad smēķēju, pelni neturējās pie cigaretes, bira nost.

Sagribējās personīgo motociklu. Kurš nekustēs no vietas, kamēr tu pati neuzskatīsi par nepieciešamu iedarbināt visas rocenes un kurbuļus. Kaut kādā mērā kļuva skaidrs, no kurienes rodas zvērinātās feministes. Biju apbēdināta. Nenormāli gribējās dzert. Kļuva skaidrs, ka nebūtu slikti, ja katram gadījumam pašā dziļākajā kabatā vienmēr būtu piķis, lai varētu nostopēt mašīnu un bez liekiem jautājumiem kļūt par pasažieri. Vēl daudz kas kļuva skaidrs...It kā.

Bet es taču nespēšu braukt ar tik lielu motociklu! Un neviens nav teicis, ka spēšu arī ar maziņu...Neesmu pārliecināta, ka Maugle vispār ir spējīga orientēties laikā un telpā, ja viņam blakus nav tā Vienīgā, kurš saprot, cik ļoti lielā mērā es esmu Maugle. Es par daudz ko neesmu pārliecināta. Es pat neesmu visai droša par to, ka mani vispār vēl kādreiz ņems līdzi uz mežu, kur ir lērums svaiga gaisa. Uz motocikla.

Bet es esmu pilnīgi pārliecināta par to, ka man nav nekādas jēgas kļūt par feministi, ja jau es līdz pat šim brīdim neesmu par tādu kļuvusi. Es pat nesūrojos par lielo ķiveri, kura tomēr turas uz mana lieliskā deguna, kuram pateicoties es šad tad, pamatīgi ieraujot galvu starp pleciem, varu šo to saredzēt: priekšā braucošo motociklistu, Viņa rokas uz stūres, skrienošo asfaltu...Uz jautājumu: ko es ar Viņu pēc visa notikušā izdarīju, es varu atklāti un bez apdomāšanās teikt: neko. Nu ko varētu izdarīt ar cilvēku, kurš aizbrauc, nepamanot, ka kaut kādi nieka 55 kg ir pazuduši no aizmugures sēdekļa? Katrā ziņā es vismaz pārliecinājos, ka ideāli sēžu uz moča...

Ja godīgi, tad es pēc tam pat lūdzu piedošanu. Starp citu, arī no visas sirds. Atļāva tev sēsties uz motocikla? Sēēēdi! Kur lien? Kas tevi rausta, patstāvīgā meitene!

Tiesa, es vēl aizvien nevaru Viņu piespiest uztvert to visu kā joku un smieties kopā ar mani, kad sarunās šī tēma uzpeld. Nezinu kāpēc, bet Viņu nu nekādi nav iespējams sasmīdināt. Varbūt Viņš baidās, ka es provocēju Viņu uz atklātību, un, līdzko Viņš ieķiķināsies, es viņam momentā sadošu starp acīm? Kas to lai zina, varbūt viņam ir taisnība... šajā konkrētajā gadījumā. Taču, rokeru sievietes, vienalga arī turpmāk palieciet tikpat gādīgas un maigas, cik nu tas ir jūsu spēkos. Jo mums nav kur sprukt. Viņi nevar bez močiem. Un bez mums arī nevar – nu, vismaz atsevišķos dzīves posmos. Mēs arī nevaram bez viņiem (vismaz atsevišķo dzīves posmos). Un arī mēs nevaram bez močiem. Tā lūk.
Punkts un āmen.

Jūsu Maugle ;)

Autore- Maugle
Tulkoja- Junona
Oriģināls- http://www.biker.kiev.ua

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !