S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Pasaules raibumi 
Jauns pasaules rekords braucienā ar skrituļslidām

2001. gada 19. jūlijā vācu "rollerbleidists" Dirks Auvers (Dirk Auer) uzstādīja jaunu pasaules rekordu braucienā ar skrituļslidām tauvā aiz motocikla- 270 km/h!

Kawasaki Motors Germany pārstāvji ļāva Dirkam izmantot Euro šoseju Lausicringā (Lausitzring), Vācijā "Ninja Cup Training" ietvaros. Kawasaki Superbike braucējs Akira Janagava (Akira Yanagawa) kā ZX-12R vadītājs ar savu plašo pieredzi bija labākā izvēle šādam notikumam

.

Pasākums notika jaunatklātajā Lausicringas trasē kurā ir 2,5 km gari taisnie posmi un pagriezieinu ar lielu rādiusu. Ātruma noteikšanas aparatūra tika novietota tieši pirms bremzēšanas ceļa sākuma, kā tas tiek prasīts, lai rezultātu atzītu kā "Pasaules rekordu". Dirks turējās (tapa piesiets) tauvā aiz standarta Kawasaki ZX12R pie speciāla roktura aiz sēdekļa.

Dirkam bija speciāli veidotas Rollerblade firmas skrituļslidas, aprīkotas ar 5 riteņiem un slēpju stila zābakiem. Dunlop izstrādāja prototipa ritenīšus, kas spētu izturēt augstās temperatūras, kas rodas no berzes pie šāda ātruma. Ritenīšo pat tika izveidoti speciāli kanāli, lai pastiprinātu dzesēšanu.

Dirks: "Es esmu ļoti apmierināts ar to, ka spēju sasniegt tik lielu ātrumu. Braucot aiz motocikla adrenalīna daudzums asinīs ir krietni vairāk, nekā to darot aiz automašīnas. Kad mēs sākām pārrunas ar Kawasaki Motors, mēs plānojām 260 km/h un 270 km/h bija kā bonuss. Neesmu pārliecināts vai šis būs mans pēdējais mēģinājums braukt aiz motocikla, jo man ir vēlme sasniegt arī 300 km/h"

Akira: "Es domāju ka esmu traks, bet tagad es esmu sastapis kādu citu- vēl trakāku. Kad man pirmoreiz lūdza piedalīties šajā pasākuma ar Dirku, es domāju ka tas ir ļoti bīstami, bet kad mūs iepazīstināja es redzēju kāds profesionālis viņš ir. Tas mani pārliecināja, ka drošības jautājums ir viņa prioritāte. Motocikla priekša akselerējot bija mazliet par vieglu, bet tā ari bija vienīgā lieta, ko pamanīju. Mēs izbraucām pāris apļus, lai Dirks iejustos un pēc trešā apļa vinš deva OK zīmi un es atvēru gāzi cik vien varēju. Dirks spēja turēties un tagad man radās vēlme to atkārtot līdz pat 300 km/h"

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !