S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
 Mehāniķa padomi 
Vējstikli
Ne vienmēr lielāks nozīmē labāks

James R. Davis

Ir novērota tendence, ka pēdējos dažos gados motocikliem parādās arvien lielāki vējstikli. Nav iespējams apmeklēt sacensības, neredzot kādu no tirgotājiem, kas redzami ar saviem “lielākajiem pasaulē”, “aerodinamiskajiem”, “pēc speciāla pasūtījuma veidotajiem”, “pasažiera-draudzīgiem” plastikāta gabaliem.

Man patīk, ka man ir labs vējstikls priekšā. Man patīk, ka tas “noņem” lielāko daļu vēja, kas sitas man sejā. Man patīk, ka mušas ieskrien kaut kur citur, nevis manos zobos. Man patīk, kad lietus piles atsitas pret vējstiklu, un tad ieskrienoties pa to, lido pāri manai galvai.

Bet man nepatīk to izmaksas attiecībā uz degvielu vai augstākā iespējamā ātruma sasniegšanu. Man nepatīk, ka mana galva ( atvainojos, ķivere ) atsitas pret vējstiklu, kad es noparkoju to. Man ļoti nepatīk, ka es nevaru REDZĒT pāri vējstiklam, kad man apkārt notiek bīstamas lietas vai redzamība pasliktinās. Man nepatīk ziņas par sakausētiem instrumentu paneļiem, kas rodas no motocikla atstāšanas neīstajā dienas laikā un nepareiza leņķī pret sauli.

Aerodinamisks, kas to teica? Vēja pretestība nav tikai leņķis, ar kādu vējstikls vēršas pret to. Tikpat daudz pretestības izsauc arī vakuums, kas rodas vējstikla otrā pusē. Jo lielāka ir vējstikla redzamā virsma, jo lielāka ir pretestība, ko tas rada.

Pirms runājam par “pasažiera-draudzīgu” stiklu, varbūt parunāsim vispirms par “vadītāja-draudzīgu” stiklu? Vai jums ir bijušas grūtības braukt nakts laikā, jo visas instrumentu paneļa gaismas atstarojas pret jums no izliektā pārmērīgi lielā vējstikla-spoguļa? Un ja jums gadītos nokļūt satiksmes negadījumā, un atskārstu, ka lielais vējstikls ir nospiedis jūsu galvu uz leju, tad iedomājieties, pret kuru vējstikla daļu atsitīsies jūsu pasažieris!

Vai jums patīk, kad vējstikls glaužas gar rokām, kas satvērušas stūri? Neesmu pārliecināts, bet varbūt jums nepatīk pakārt savu ķiveri uz roktura.

Secinājums. Lielāks vējstikls tiešām izskatās labāk. Tie tiešām ir pašā laikā dažiem cilvēkiem. Bet izdariet labu darbu, un pabrauciet ar tiem ilgāku laiku, vairākus simtus kilometru, dienu un nakti, pirms izvēlaties kādu no šiem pēc īpašā pasūtījuma veidotajiem vējstikliem. Varbūt, ka tas, ko lietojat patlaban ir krietni vien labāks par jauno.

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !