S U P E R B I K ES U P E R B I K E
S U P E R B I K ES U P E R B I K E
Var noderēt ?
Droša braukšana
Mehāniķa padomi
Pasaules raibumi

Reâla manta !
Motoskolas & instruktori
Serviss

Atpûtai...
MOTOLISTE
Screensavers
Joki
Bildes
3D mototrases
Video
Motoklubi
Motoskaņas
Pasākumu kalendārs
  Mehāniķa padomi 
Gaisa spiediens riepās

James R. Davis

Vēlos pastāstīt un atgādināt, kas notiek ar gaisa spiedienu riepās gada aukstākajos periodos.

Uz daudzām riepām ārpusē tiek atzīmēts vēlamais gaisa spiediens, kas būtu tajās jāuztur (vismaz augšējais līmenis. ) Lai riepas ilgāk kalpotu, mans ieteikums ir uzturēt spiedienu tajās pie augstākā rekomendētā līmeņa (neņemot vērā to, kas ir rakstīts motocikla rokasgrāmatā ). Turpinot, iesaku noteikt spiedienu riepās tad, kad tās ir aukstas, nelietotas dažas stundas.

Laiks un temperatūra atstāj iespaidu uz spiedienu riepās. Tas ir NORMĀLI, ja riepas gaisa spiediens samazinās par 1 psi mēnesī. Āra temperatūra savukārt ietekmē gaisa spiedienu krietni vairāk. Ja gaisa temperatūra samazinās par 10 grādiem pēc Fārenheita, tad spiediens samazinās par 1 psi. Kā mainās gaisa temperatūra, tā mainās arī gaisa spiediens riepās.

Piemēram, ja riepas spiediens ir 38 psi pie 80 grādiem pēc Fārenheita, tad pēc sešiem mēnešiem, pastāvot temperatūrai 20 grādu pēc Fārenheita, riepā varētu būt 26 psi liels gaisa spiediens. Tas nozīmē, ka gaisa spiediens samazinājies 6 psi sešu mēnešu laikā, kā arī vēl ir bijusi temperatūras maiņa par veseliem 60 grādiem pēc Fārenheita.

Pie 26 psi liela spiediena, riepa ir pārāk maz uzpumpēta un tādējādi apdraud braukšanas drošību.

Tas viss ir pietiekami normāli, ja riepas tā uzvedas. Tas ko vēlējos pateikt, ir- sekojiet līdzi tam, kas notiek ar jūsu braucamrīka riepām. Pārbaudei vajadzētu notikt reizi nedēļā, bet īpašu uzmanību vajadzētu pievērst aukstajās dienās.

<-atpakaļ

 

HostingSkaitītāji


Kleitas
Apavi

Top.LV

on-line.lv rating systemTop.Good.lv - Good Rating system
Lapas augša
SINdrome, 2001 | Rakstiet mums !